Romée Poot-Drees
"Mijn nieuwe levensstijl geeft me energie en houd ik met gemak vol!*"
In januari 2024 ging ik bloed doneren, waarbij ook je bloeddruk wordt gecontroleerd. Deze keer was mijn bloeddruk veel hoger dan bij voorgaande donaties. Ook had ik de laatste maanden vaker last van hoofdpijn/migraine. Hierdoor werd ik belemmerd in mijn sociale leven. Diep van binnen wist ik eigenlijk wel wat me te doen stond. Ik was te zwaar en zou gezonder moeten gaan leven, maar de weegschaal had ik al een tijdje vermeden.
Ik ben een echte emotie-eter
In 2013 heb ik een eerste echte afvalpoging gedaan met behulp van maaltijdvervangers. Na twee zwangerschappen en het overlijden van mijn vader was ik flink wat kilo’s aangekomen. Ik ben een echte emotie-eter. In heel korte tijd ben ik toen 18kg afgevallen.
In de loop der jaren zijn deze kilo’s er weer bijgekomen. Toen de corona periode aanbrak en thuiswerken werd geïntroduceerd, is dit alleen maar meer geworden. Ik had geen tot weinig beweging en kon de hele dag alles eten wat in huis was. Mijn dochters vinden het leuk om te bakken dus ook dat werd veel gedaan.
Ik wilde de deur niet uit en was doodongelukkig
Ik merkte dat ik een hekel aan mezelf kreeg. Kleding paste niet meer, ik moest uitwijken naar grote maten, wilde de deur niet meer uit en was doodongelukkig
Collega’s van mijn man hadden het programma van PS. food & lifestyle gevolgd en hij zag hen op kantoor “gewoon eten”. Hij vond mijn eerdere afvalpoging met maaltijdvervangers geen goed programma en opperde of PS. food & lifestyle iets voor mij zou zijn.
In februari had ik een intakegesprek. Het was een heel prettig en open gesprek. Zo fijn als je weet dat je niet alleen bent.
Op de weegschaalwoog ik toen 97kg. Met heel veel informatie en het starterspakket ben ik naar huis gegaan. De dagen erna heb ik me goed ingelezen, ik heb alle boodschappen van het boodschappenlijstje besteld en twee dagen later ben ik vol goede moed begonnen.
De eerste week was ik al 3,5kg kwijt. Iedere week viel ik af, soms een paar ons, maar vaker 1kg of meer.
Door het starterspakket maak je kennis met veel producten uit het assortiment. Zo kom je er achter wat je lekker vindt. Mijn favoriete producten zijn de Italiaanse koeken als tussendoortje, de bagel als lunch en met de muesli pecan caramel startte ik het liefst mijn dag. Ik heb geen moment honger gehad of niet lekker gegeten. Er is zoveel mogelijk! Wekelijks kun jij je eigen producten uitzoeken wat je lekker vindt, of voor het 4 weken PowerPlan gaan.
Al snel had ik het ritme te pakken en voelde ik me zoveel beter. Ik durfde de deur weer uit en hoefde me niet meer te verstoppen! Ik ben met een vriendin gaan sporten en daarnaast veel gaan wandelen.
Mijn eerste doel was 79kg maar dit heb ik samen met mijn PS. food & lifestyle coach naar 76kg bijgesteld, aangezien het zo goed ging. Ik keek iedere week uit naar mijn afspraak .Ze nam echt de tijd voor me. We hebben goede gesprekken gehad, ze motiveerde mij en ik heb veel geleerd.
Het is in al die weken maar één keer voorgekomen dat ik me niet zo goed voelde en even niet wist wat er aan de hand kon zijn. Mijn coach Mirjam stelde mij gerust en gaf aan dat je je veel meer bewust bent van je lijf en gewoon ook meer voelt. In het weekend stuurde ze een lief appje om te vragen hoe het ging. Die persoonlijke aandacht en begeleiding is heel belangrijk.
Dit kan ik volhouden!
Ook bij de overgang naar nieuwe fases en het opbouwen van de koolhydraten bleef ik afvallen. Inmiddels ben ik met mijn gezin op vakantie geweest en in deze weken ben ik zelfs nog 2,2 kg afgevallen. Ondanks fijne etentjes, lekkere ijsjes en drankjes. We zijn zelfs gaan ziplinen, iets wat ik eerder niet had gedurfd.
Ik heb geleerd goede, gezonde keuzes te maken, te luisteren naar mijn lichaam en zit eindelijk weer lekker in mijn vel. Dit kan ik volhouden, het is geen dieet maar een leefstijl. En mocht ik vastlopen of het moeilijk hebben, dan weet ik dat ik altijd bij mijn coach terecht kan.
Wil je net als Romée ook het jaar goed van start gaan? En voor een blijvend resultaat gaan van jouw gezonde voornemens? Je hoeft het niet alleen doen. Bij mij ben je welkom de koffie of thee staat klaar, in Heerenveen of Sneek.
Het 4 weken Power Plan bevat 4 weekboxen met daarin koolhydraatarme producten, 4 handige weekmenu’s met lekkere recepten en wekelijks de persoonlijke begeleiding van jouw eigen coach.
Samen zetten we de stap naar jouw leefgewicht!